S.S GÜMÜŞKAYA SİTE İŞLETME KOOPERATİFİ FISTIK ÇAMI İHALE ŞARTNAMESİ

 1. S Gümüşkaya site işletme kooperatifi, ortak alanlarında bulunan fıstık çam kozalakların toplatılması ve satış işlemi için ihale yapılacaktır.
 2. İhale kapalı zarf usulü ile olup, değerlendirme 29.11.2019 tarihinde site yönetim kurulu başkanlığında, yönetim binasında saat 11.00 de gerçekleştirilecektir.
 3. 11.2019 saat 10.00 a kadar isteklilerin teklif zarfları site yönetimine teslim edilebilecektir.
 4. İhale komisyonu site müdürü Süleyman ÇETİNKAYA başkanlığında,Sibel SÜREK ve Mustafa ÇOBAN‘dan oluşmuştur.
 5. İhale en yüksek fiyat teklifi veren istekli üzerinde bırakılacaktır.
 6. Satış bedeli; üzerinde kalan istekli tarafından malın toplanıp tartılması sonunda hesaplanarak malın teslimi ile karşılıklı olarak peşin ve nakit para şeklinde site yönetimine ödenecektir.
 7. Site ortak alanları dışında kalan hiçbir ağaçtan kozalak toplanmayacak, ağaç kökü şahıs bahçesi sınırları içerisinde kalan ağaçların dalları ortak alanda dahi olsa toplama işlemi yapılmayacaktır.
 8. Aşırı düşük fiyat teklifinin oluşması durumunda, ihaleyi sonuçlandırıp sonuçlandırmamak site yönetiminin iradesindedir.
 9. Ürün toplama işlemi ağaçlara ve çevreye zarar vermeden yapılacaktır.
 10. Ürün toplanması esnasında yüklenici tarafından çalıştırılacak işçilerin mali, idari, hukuki ve iş güvenliği vb. ilgili tüm işlemlerinin sorumluluğu yükleniciye aittir.
 11. Kozalak toplama işi 4 günlük süre içerisinde tamamlanacak, faaliyet site müdürünün görevlendireceği bir işçi nezaretinde yürütülecektir. Herhangi bir nedenle kozalak toplama süresi uzar ise, yüklenici tarafından günlük bedeli 100,00 TL karşılığında nezaretçi işçi ücreti site yönetimine peşin olarak ödenecektir.
 12. Satışlardan elde edilen tüm gelirler, ilgili muhasebe kodunda gelir kayıt edilerek muhasebeleştirilecektir.
 13. Yüklenici tarafından kozalak toplama işlemi en geç 13.12.2019 tarihinde sonuçlandırılacaktır.
 14. İhaleye ait bu sözleşme duyuru amaçlı olarak, ihale gününe kadar, site yönetim binası ile 1 ve 2’nci bölge duyuru panolarında asılı kalacaktır. 29.11.2019