Havuzlarımız

08.02.2018 21:00

S.S GÜMÜŞKAYA SİTE İŞLETME KOOPERATİFİ

HAVUZ KULLANMA TALİMATI

1.       Havuzdan sağlıklı ve güvenli bir şekilde yararlanabilmek için hepimizin kurallara özen göstermesi gerekmektedir. Tüm site sakinlerimizin aşağıda belirtilen havuz kullanım kuralları’na özen göstermelerini, aksine davrananları uyarmaları ve site yönetimi’ne bildirmelerini önemle rica ediyoruz.

2.       Tüm havuzların derinliği 1.20-1.34 metredir. 1 bölgede bulunan havuzun uzunluğu 25 metre, genişliği 12,5 metre,. 2 bölgede bulunan havuzun uzunluğu 20, genişliği 10 metre, 3 bölgede bulunan havuzun uzunluğu 16, genişliği 8 metredir, tüm havuzlarda görevli personel bulunmaktadır.

3.       Havuza her giriş öncesi duş alınması mecburidir. Duşlarda şampuan, sabun kullanılamaz.

4.       Yüzme bilmeyenlerin havuza girmesi yasaktır.

5.       Alkol almış olanların havuza girmeleri kesinlikle yasaktır.

6.       Mayo, şort, dışında hiçbir kıyafet ile havuza girilemez.

7.       Gerek havuza gerekse havuz çevresine yüzmeye uygun kıyafetle girilebilir. Kullanılacak olan mayo, şort renk bırakmayan ve havuz kullanımına uygun kumaştan olmalıdır (likra, sentetik fiber, naylon).

8.       Açık, kanamalı yaralar, mantar ve bulaşıcı hastalıklar hallerde kesinlikle havuza girilemez.

9.       Güneş yağı kullananların mutlaka duş aldıktan sonra havuza girmeleri gerekmektedir.

10.   Havuzda bone kullanılması zorunludur.

11.   Havuz bölgesine dışarıdan yiyecek getirilemez.

12.   Havuzun hijyen ortamını bozacak her türlü davranış yasaktır (tükürmek, ağızdan su püskürtmek vb.)

13.   Cam şişe veya keskin cisimler ile kazalara ve sakatlanmalara neden olacak takı ve benzeri sivri uçlu eşyalar havuzda bulundurulamaz. Filitre sistemini bozması nedeniyle sakız çiğnemek yasaktır.

14.   Havuzda meydana gelecek herhangi bir yaralanma veya sakatlanma derhal görevliye bildirilmelidir.

15.   Havuz çevresindeki demirbaşlar, havuz bölgesi dışına çıkartılamaz ve dışarıdan şezlong ve benzeri eşya getirilemez.

16.   Havuz çevresindeki demirbaşlara (şezlong, şemsiye vb.) Rezervasyon yapılamaz.

17.   Havuz alanında kişi, kendisi ya da başkaları için tehlike oluşturacak ve rahatsız edecek davranışlarda bulunamaz (koşmak, itişmek, atlamak, bir başkasını batırmak, yüksek sesli konuşmak vb.).

18.   Havuz ve çevresine evcil hayvan sokulması yasaktır.

19.   Havuza ve havuz bölgesine 12 yaşın altındaki küçük çocuklar, ebeveynsiz giremez. Bu gibi durumlarda ebeveynsiz çocuklar havuz bölgesi dışına çıkartılacaklardır. Site yönetimi, belirlenen yaş gurubu altında olup ta havuza site yönetiminin bilgisi dışında giren çocuklar ile ilgili hiç bir sorumluluk taşımamaktadır.

20.   Çocuk havuzuna 6 yaş üstündeki çocukların girmesine müsaade edilmez.

21.   Bez kullanmakta olan çocukların, bezleri ile havuza sokulmamaları rica olunur. Bebekler, havuz için üretilmiş özel naylon bez kullanarak yalnızca çocuk havuzuna girebilmeleri ebeveynleri tarafından sağlanır.

22.   Yetişkin dahi olsa yüzme bilmeyen ve sağlık sorunu bulunanların havuzu yanlarında refakatçi olmaksızın kullanmaları tehlikelidir. Site yönetimi bu gibi durumlardan sorumlu değildir.

23.   Havuz demirbaşlarına hasar verenlerin, hasar bedelleri ilgili şahıslardan tahsil edilir.

24.   Kıymetli eşyalarınızı yanınızda getirmeyiniz.

25.   Havuzda şişme bot ve şişme yatak kullanmayınız.

26.   Havuza balıklama atlamak yasaktır.

27.   Site sakinlerimizin, sağlık, güvenlik ve huzuru için yüzme havuzu kullanım talimatlarına uymasını önemle rica ederiz.

 

  

 YÖNETİM

Sosyal Medya